Den 8. - 3.října úterý

6. července 2018 v 19:52 | Cece |  Report
Je třeba říct jednu drobnou chybičku jinak skvělého ubytování - byla tam v noci zima. Jako mně moc ne, ale na Kačku to bylo dost. Elektrické ohřívadlo moc nestíhalo.

Ale stejně jsme se ráno nemohli moc rozvalovat. O půl sedmé byl budíček. K snídani jsme si opět dali vločky s mlékem a čajem.

Sbalili jsme si to málo a po sedmé vpadli do auta. Nakonec nám ani nezamávali z okna, ale člověk nemůže chtít vše. Aspoň že už vykouklo sluníčko a vypadalo to na hezký den.
Cesta do Cardiffu ubíhala mnohem svižněji, než cesta do Bridportu. Navigace měla tentokrát rozum a vedla nás po větších a širších okrskách. Drobný zádrhel nastal nečekaně na dálnici. Už z rádia jsme vyslechli varování a taky že jo. Náklaďák se s čímsi srazil - znečištěná vozovka.
Díky rezervě to nebyla zase taková hrůza, jediné drobné zklamání bylo, že jsme se tentokrát nevyhnuli poplatku za přejezd mostu.

Auto jsme v pořádku vrátili s půlhodinovým předstihem, což nám dalo krásné 3 hodiny volného času. Do centra jsme tentokrát cupitali v klidu pěšky. A tak na nás ještě jednou vykoukly známé uličky a stavby.
Hrad byl tentokrát otevřen, ale v tom okamžiku zase tak moc času nebylo. Navíc to chtělo sehnat něco k snědku. Tak aspoň jednu fotku vnitřku jsem udělal.
Ač se Kačka dožadovala Fish&Chips já dostal chuť na čínu. Wok to walk se ukázala jako dobrá volba, hlavně ten smažený česnek jako posyp :-) No... i Kačka se dočkala... byť jsme zapadli do arabského podniku specializující se na kuřata, svou rybí pochoutku za 5 liber dostala :-)
Po cestě na zastávku jsme zvolili cestu průchodem přes půvabný trh. Škoda, že jsme to tam neobjevili při nedělní procházce (i když není jisté, že by měli otevřeno).
Poslední půlhodinku jsme strávili v hezkém mikro-parčíku na sluníčku na lavičce. Bylo tam příjemně, moc se nám vstávat nechtělo, ale nedalo se nic dělat.
Zpátky do Londýna nás vezl zase MegaBus. Ač jsem se snažil číst, většinu času jsem klimbal, takže se člověk ani nenadál a už musel vystupovat.
Dojeli jsme tak akorát v dopravní špičce. Naposledy si něco takového pamatuji na nastupování metra po koncertu Iron Maiden. Šílená masa lidí, která se snaží někam dostat. Byť tam vagóny přistavily co minutu, pořád tam bylo plno. Jako... podařilo se nám nastoupit, ale byli jsme i svědky rozdělení rodiny, kdy se matka s dětmi nacpaly dovnitř bez otce, což malé dávaly nahlas najevo brekotem.
Naším cílem byla stanice Euston. AirBnB bylo zase ve stejném stylu, jako když jsme byli všichni pohromadě v prvním bytě - klíčky jsme vyzvedli ze zakódované skříňky a s majitelem jsme se vůbec nesetkali.

Drobná změna byla i v tom, že jsme tam nebyli sami a museli se dělit o koupelnu s dalšími třemi pokoji. Přišli jsme tam první a potkali jen jednoho celkem seriózně vypadajícího černocha. A pominuli ten fakt, že nešlo pořádně zavřít okno do ulice (přes cestu byla ona stanice, fakt jsme byli jen pár kroků od metra), tak to bylo vlastně celkem fajn :-)
Pomalu se začalo smrákat a my se vydali do ulic. Hlavním cílem večera byl humr. Kupodivu jsme ani nemuseli jet hromadnou. Po hodince šlapání jsme došli do Soho. Cestou jsme potkali hejno nějakých dobrovolných běžců.
Nakonec jsme dorazili do Burger & Lobster. Očekávání byla veliká, což byla asi chyba. Já si dal humří burger a Kačka prostě humra. Za ty peníze jsem si teda představoval větší rock&roll. Chuťově dobré, ale člověk dojedl a ještě by si něco dal. Ale prostředí tam bylo hezké a dokonce pivo připomínalo pivo :-)
Vypadli jsme ven, prošli si večerní (hodně barevnou) čínskou čtvrť a pomalu mířili domů. Po cestě jsme potkali nějaký další hlouček lidí... tentokrát spíš hudebně a tanečně zaměřený a nakoupili si jídlo v M&S na ten zbytek dní v Londýně.
Na pokoji jsme vyzkoušeli pivo Spitfire vařené na počest pilotů RAF a musím říct, že zase trefa. Spát jsme šli kolem jedenácté a rád bych řekl, že se spalo dobře. Bohužel asi tak o půlnoci přišel nějaký další host, u kterého odhaduji velké promile alkoholu v krvi, protože dělal strašný kravál u veškeré aktivity.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama