Den 4. - 29. říjen pátek

2. května 2018 v 19:23 | Cece
Tento den nelze nazvat nijak jinak než muzejní a poklidný. Ráno jsme ani moc nepospíchali a do metra zapadli až k desáté hodině. A protože naše zájmy a tempa nebyly společné, hned u prvního muzea jsme se rozešli. Brácha s Káťou nabrali větší tempo v technickém muzeu, kde my s Kačkou zvolili pozvolnější tempo. Míša šla do přírodního muzea a Libor úplně někam jinam.

Opět nebudu podrobně popisovat vše, ale rozhodně bylo na co koukat. Spoustu věcí u nás na vlastní oči jen tak neuvidíte (hlavně co se týče vesmírného programu). No fotky řeknou víc.
Spodnímu patru jsme věnovali tak hodinku a pak půl hodiny ve druhém patře. I když tohle dělení je trochu zavádějící, protože struktura podlaží nebyla nejjednodušší a dostat se na požadovanou expozici bylo občas náročnější.
V suterénu byly domácní spotřebiče a to taky chvíli zabralo. Člověk si například ani neuvědomí, že mikrovlnka je tu už asi 50 let a že ty první vypadaly celkem vtipně. No další věci jsem si už pamatoval i já :-)

Telekomunikační část už jsme vzali dost hopem. Sranda jak se mobily změnily za pouhých 15 let :-)
O půl jedné jsme si stoupli do fronty do přírodního muzea, lidí tam bylo mnohem víc, musím říct. Fronta byla naštěstí svižná. Uvnitř jsem se nechal ukecat a pípl Visou na terminál pro příspěvky na chod muzea. Být to tak snadné i u nás v muzeích, tak myslím na darech vyberou mnohem víc.
Ve zkratce - spousta krásných kamínků, kostry dinosaurů a dalších zvířátek. Krásný hlavní sál. Mraky lidí. Rozhodně bych tam zůstal i déle. No ty dvě a půl hodiny byly zoufale málo, myslím, že jsme zdaleka neviděli vše, natožpak abychom si vše poctivě prohlédli a přečetli.
Následovala celkem dlouhá cesta k zastávce Knightbridge. Kromě toho, že jsme hledali něco k snědku (musel stačit sendvič), tak jsme se šli podívat do Harrods, což je naprosto luxusní obchoďák, který doporučuji navštívit už jenom kvůli architektuře. Původně jsem tam nechtěl nic kupovat, ale Kačka vzala několik věcí na vyzkoušení.
Nějaké skotské vejce, tuňákový koblih a vepřový koláček. V podstatě to bylo strašně dobré (možná až na toho tuňáka).
Pak jsme se dostali na Oxford street kde jsme se naprosto náhodně setkali se zbytkem (Libor z toho měl málem infarkt :-) ). Jako ne úplně náhodně, přece jenom jsme udržovali přes FB messengera kontakt, ale že na sebe tak hezky narazíme na Oxford street, jsem fakt netušil :-)
Stejně jsme se ještě rozdělili a šli nakupovat do Primarku. Měl jsem totiž takový plán vyhodit pár letitých triček a nakoupit si nové. Jednoduše se řekne (vyhodit trička byla pohoda), ale když já tak nemám rád to nakupování. No musel jsem si tak hodinu vytrpět (což bylo nic oproti tomu, co mne čekalo příští týden).
To už slunce zapadlo a my vymýšleli, co si večer dáme k jídlu. Původně jsem si představoval, že někam půjdeme, ale než kdesi cosi, zbytek skupiny si jídlo koupil a vzal domů. My si teda šli taky něco koupit. Já skočil do indie (na té ulici bylo z čeho vybírat) a Kačka si koupila v Poppies sépiové kroužky a hranolky. Nakonec bohužel ten lamb madras nebyl žádný zázrak. Maso dobré, ale omáčka skoro bez chuti a rýže to samé.

Nutno dodat, že mezi tím jsme využili vybavenost bytu a hodili do pračky věci, které jsme uznali za vhodné k vyprání. Otázka byla, jestli to stihne do rána uschnout. No hezky jsme to pak pověsili všude možně.

Ještě jsem nejspíš zapomněl zmínit další vybavení našeho obydlí - sprchu. Hned druhý den jsem s ní svedl zápas. Chvíli trvalo, než jsme zjistili, jak se vlastně zapíná. Ona tam totiž byla taková krabička a ať člověk točil s ciferníky jak chtěl, tak stejně nic neteklo. On se totiž nejdřív musel zapnout vypínač na chodbě (vypadal jako na rozsvěcení světla)! No a pak to probíhalo tak, že člověk to otočil na maximu, protože jinak to nehřálo. Chvíli počkat, rychle stáhnout, aby se neopařil a tak stále do kola. V podstatě při náběžné hraně jsem měl 2 vteřiny a při sestupné cca 4 rozumně teplé vody. Jinak to byla buď vřelá, nebo ledová. No těšil jsem se do Cardiffu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama