Den 3. - 28.říjen čtvrtek

1. května 2018 v 17:12 | Cece |  Report
Zbytek našeho pobytu v Londýně (než jsme odjeli do Cardiffu), byla čistá improvizace, takže jsem úplně netušil, co ve čtvrtek vlastně budeme dělat. Brácha s Káťou vyrazili do studia s Harry Potterem a my zůstali s Liborem a Míšou, kteří ten den měli naplánovanou návštěvu Buckinghamského paláce... ale až na 14 hodin, takže do té doby jsme se toulali s nimi.

Naše první zastávka byla Trafalgarské náměstí (přišli jsme ze zastávky Embankment), počasí nám přálo (lehce pod mrakem), navíc jsme nevstávali nějak zbytečně brzo, takže nálada byla nadprůměrná. Od náměstí jsme se pomalu vydali do Soho. Tehdy jsem přesně nevěděl co čekat, ale to jméno mi bylo povědomé. Jo a po cestě jsme potkali českou rodinu (ostatně slyšet češtinu mimo naši grupu se nám podařilo snad každý den).
Soho je taková hezká londýnská čtvrť, kde to v noci dost žije (kina, divadla, bary, restaurace). My tudy procházeli během dopoledne, takže ten mumraj tam byl spíš takový pracovní a ve znamení chystání na večer. Mají tam několik uliček čínského stylu, kde byla spousta hezkých věcí (hlavně na jídlo).
Dále jsme pokračovali směrem k Piccadilly Circus, kde normálně, mimo hezkou architekturu kolem, bývá velká světelná stěna. Ale samozřejmě, protože jsme tam byli my, prostě nefungovala a nic neukazovala (a pod ní lešení).
Pak jsme ťapali podél ulice Piccadilly, kde jsme na chvíli spočli na nádvoří Královské akademie umění. Prošli jsme velmi luxusním Burlington Arcade (taková pasáž, kde jsme se cítili jako burani v nepříslušném oblečení).
Pokochali jsme se krásně vyzdobenou Regent Street a s Kačkou zapadli do Whole Foods Market. Hodně jsme se museli držet, abychom nekoupili kdejakou věc (na jídlo) :-)
Nastal čas na další pauzu, vyhlídli jsme si St James's Square Garden (omlouvám se, že už nepíšu české překlady, ale sprostě kopíruji věci z Google, protože mi došla trpělivost a tyto řádky píši až 14 dní od zahájení sepisování reportu, je potřeba s tím pohnout). Kolem poledne jsme měli fakt problém najít si volnou lavičku. Ale pak se na nás usmálo štěstí a na chvíli jsme si sedli. Bylo to tam hodně poklidné a podzimní padající listí tomu dodalo atmosféru.
Teď zpětně lituji, že jsem se taky nevyfotil na naší další zastávce, no tehdy jsem ještě neviděl Kingsmany no...ale Libor byl přešťastný :)
Následoval nezdařený pokus dostat se do Green parku, brána byla zamčena (nebo měla nějakou výhružnou tabulku, už nevím) a my to trochu museli obcházet.

Pak jsme zase chvíli lenošili na sluníčku a navíc ve trávě, která nebyla zase tak mokrá, jak jsme se báli. Kolem chodili lidi, poskakovaly veverky a prošel tam i nějaký pluk vojáků, či co.
Čtrnáctá hodina se blížila a tak jsme se u Buckinghamského paláce rozloučili s Liborem a Míšou a dál pokračovali sami. Obešli jsme si levou cestou palác (Kačka prohlašuje, že zbytečně, ale myslím, že to bylo zajímavé).
Mé tajné přání (pak už dost hlasité :-) ) bylo zajít si do Hard Rock Café. Nepřekvapivě tam byla fronta a museli bychom čekat. Neměl jsem trpělivost a tak jsme hledali něco jiného. Nějak jsme se nemohli shodnout na tom, co si dáme, takže jsme nakonec skončili na Oxford street v McDonaldu, který byl velkým zklamáním.
Ještě nám zbýval nějaký čas do západu slunce a tak jako další cíl byla určena Katedrála svatého Pavla. Impozantní místo, trošičku lituji, že jsem na tajno neudělal uvnitř aspoň jednu fotku mobilem. Fantastická budova, navíc tam zrovna zpíval pěvecký sbor.
Pro tento den naše putování skončilo. Sedli jsme na metro a dorazili do naší oblíbené čtvrti. Brácha se obětoval a udělal na večeři boloňské těstoviny.
Mám pocit, že ten večer jsme ženy poslali spát a my muži nějak prokecali noc, velmi osvěžující a bohužel už dost vzácné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama