Kino

28. srpna 2014 v 13:58 | Cece |  Film
Rád bych napsal podobně detailní report z Festivalu Fantazie jako minulý rok, ale nevím jestli to zvládnu. Byli jsme tam celých 10 dní, zažili jsme toho relativně mnoho, takže i s pomocí fotek bych to nemusel dát do kupy. Proto raději provedu další rychlorecenze filmů, na které jsem byl v kině (a v závěru bonus povídání o filmech viděné doma).

Nejdříve kousky viděné na Festivalu Fantazie

Carrie

Carrie je jméno hlavní hrdinky filmu, která to nemá v životě lehké. Doma má matku náboženskou fanatičku a ve škole na ni spolužačky nejsou zrovna dvakrát milé (vaši první menstruaci byste na youtube vystavenou opravdu nechtěli). Karta se obrátí, když Carrie zjistí, že má telekinetické schopnosti a naučí se je postupně ovládat.

Byl jsem velmi skeptický. Natočit remake skoro 40 let starého filmu (a ten je podle knížky Stephena Kinga), ještě k tomu s hlavní představitelkou, která je fakt hezká (já vím, věc názoru, ale prostě Chloë Grace Moretz :-), mi přišlo jako dost blbý nápad. Nakonec jsem byl mile překvapen. Herecké výkony jsou parádní (kromě Chloë též Julianne Moore) a nebýt vyměklého závěru (v původním filmu moc lidí nepřežilo), jde o celkem příjemnou jednohubku. Zvlášť, když jste neviděli trailer, který vlastně prozradil úplně všechno.

The Amazing Spider-Man 2

U tohohle filmu budu mít asi trošku problém popsat děj. Je tam toho totiž nějak moc. Peter Parker alias Spiderman randí s Gven Stacy, pak se s ní pro její dobro rozejde. Dostane se na stopu, co se stalo s jeho rodiči. Inspiruje jednoho uťáplého inženýra, který se nehodou stane superbytostí, aby se záhy stal jeho protivníkem a znovu se potká se svým dávným kamarádem Harry Osbornem...

No že to nedává takhle napsáno smysl? Nevadí, protože jako film to celkem funguje. Až tenhle druhý díl mne přesvědčil, že Andrew Garfield je mnohem blíž comicsovému Spidermanovi, než Tobey Maguire. Spideman je nahláškovaný, má důstojné protivníky (byť jejich motivace je trochu sporná) a hlavně ten tragický závěr je řekl bych přímo fantasticky natočen (ano, musel jsem zamáčknout slzu). Uznávám, že ve 3D by to mohlo být velmi chutné.
The Purge

Představte si, že by někdo z vlády přišel s tím, že je bezva nápad jednou za rok uspořádat den, kdy by se veškeré zločiny byly beztrestné. I vražda. Tak tento film sleduje osudy jedné bohatší rodiny, která má v plánu si letošní Očistu (tak se ten den jmenuje) užít v pohodlí svého zabezpečeného sídla. Ono se to trochu zvrtne, protože nic není nedobytné.

Já vlastně ani nevím, co tomuhle filmu vytknout. Nějaká část mozku mi říká, že to je blbina, ale zase blbina natočená s hutnou atmosférou strachu a několika nečekanými (a bohužel i s několika očekávanými) zvraty. I těch několik akčních scén je natočeno celkem dynamicky, takže se na to dá dívat. Opět v podstatě jednohubka.

Na tomhle jsme byli normálně v kině

How to Train Your Dragon 2

První díl byl fajn, hodně fajn. Po dlouhé době hravý animák s fantastickou hudbou. Příběh dvojky je relativně prostý. Škyťák si tak lítá s Bezzubkou, objevuje nové místa a náhodou zjistí, že nějaký strašlivý vojevůdce sbírá všechny draky, aby stvořil neporazitelnou armádu. Jeho plán je prostý - ukecat ho, aby to nedělal. Bohužel ne vždy to jde tak snadno.

Je to dvojka, takže všeho je víc. Draků, blbinek a tak. Největší posun lze vidět v grafice. Postavy, jejich oblečení, vlasy. Téměř dokonalé. Je trošku smutné, že jsem si všímal hlavně tohohle, protože samotný děj mě vlastně ani nijak zvlášť nezaujal. Ano najde se tam několik krásných scén, ale prostě tomu něco chybí (nebo nadbývá, těžko říct).

Guardians of the Galaxy

Byl jednou jeden Peter Quill, sám sebe nazýval Starlord a dostal zakázku na získání takového kulatého artefaktu. Shodou okolností tuhle kulatou věc chce víc lidí, tak se to celé zamotá, on skončí ve věznici a je nucen se dát dohromady s velmi zvláštní partičkou vesmírných bytostí. A jak už to tak u takových filmů bývá, nakonec musí zachraňovat celou galaxii.

Co s filmem, který vlastně šlape od začátku do konce, má hodně zajímavé postavy, parádní soundtrack, celkem dost originálních nápadů, ale pocitově mu něco chybí? Nezbude, než to nechat trochu uzrát, protože nebudu zastírat, Strážci galaxie jsou zábavní a hraví. V kině v podstatě strašná bomba. Že by to dítě ve mně umřelo? Snad ne...

The Expendables 3
Na začátku tým Postradatelných zachrání svého bývalého člena a přitom zjistí, že další bývalý člen, který by měl být mrtvý, je živý a zdravý. Navíc má proti nim pifku. Tak se velitel rozhodne, že všechny pošle do důchodu a sám s mladými rekruty zvládne poslední fušku. Ono se to pokazí, takže nakonec musí zasahovat úplně všichni.

A teď přidám nějaké ty jména herců, aby vám bylo jasné, o co jde. Sylvester Stallone, Jason Statham, Harrison Ford, Arnold Schwarzenegger, Mel Gibson,Wesley Snipes, Dolph Lundgren a Antonio Banderas. Stačí? Nebudu zastírat zklamání, které nejvíc způsobilo ohodnocení PG-13, takže žádné fuckování a krev tam není snad vůbec. Ostatní laciné efekty by snad ani nevadily, kdyby to mělo aspoň solidní švih, což má jen sem tam. Ten film zachraňuje na začátku Snipes a na konci Banderas. Asi si tu závěrečnou přestřelku dám ještě jednou, ale jinak je to skoro ztráta času (do kina je to ztráta peněz).

Viděno doma

Raid 2

Znáte ten příběh? Jste bezejmený polda, co přežil strašný masakr, tak vás šéf speciálního oddělení pověří, abyste infiltroval rodinu mafiánské rodiny. Infiltrace probíhá téměř hladce, jen to synek šéfa trošku přehání s ambicemi a rozpoutá celkem solidní válku gangů. Náš bezejmený polda má tedy co dělat, aby vůbec přežil, natožpak aby sehnal důkazy a pomohl zločince postavit před soud.

Je to pomalá jízda přerušovaná parádními bojovými sekvencemi. Příběh je překvapivě zajímavý (pokud jste neviděli Volavku nebo Skrytou identitu, či Hard-boiled) a herecké výkony velmi dobré. Zdaleka nejlepší na tom je, že si tvůrci nechali tu nejlepší a nejdrsnější řež pěkně na konci. Tam už (podobně jako v prvním dílu) jdou postavy daleko za fyzické možnosti a kopou do sebe až krev lítá. Velmi slušná záležitost.
Robocop

Zase další remake. V roce 1987 Verhoeven natočil brutální věc o policistovi, kterého rozstříleli a v rámci zvláštního programu z něj udělali solidního cyborga, co střílí zločince na potkání. Byla v tom zamíchaná trochu společenská satyra a tak.

Teď se brazilský režisér rozhodl natočit příběh znova. Po Tropa de elite bych mu to celkem věřil, nakonec to není úplně zlé. Jen vlastně nepřináší nic moc nového. A bohužel akční scény nejsou nijak oslnivé (PG-13). Takže zbude jen trochu rozpačitá jednohubka. (Drobné nevýznamné plus za scény, kdy je ukázáno, co z hlavního hrdiny zbylo)
L. A. Confidential

Není úplně lehké popsat děj tohoto díla, protože obsahuje větší množství parádně vyprofilovaných postav, ale pokusím se. Exley je nováček u policie, který chce vše provádět podle předpisů. Bud je bouřlivák, co nemá rád chlapy, co mlátí holky a Jack je mediální hvězda policie. Nejdříve zamíchá kartami skandál s bitím vězňů a poté vražda policisty, kterou se podle všeho podaří zdánlivě rychle vyřešit. Ovšem oněm třem policistům se na případu něco nezdá a tak se pustí do pátrání.

Podobně precizní vedení děje a vývoj postav jsem naposledy viděl v Rush, tady je to však o stupínek lepší, protože postav je víc, děj má více kliček a střílí se tam :-) Opravdu dokonalé herecké výkony podávají Guy Pearce, Kevin Spacey, Russell Crow, Danny DeVito a James Cromwellem. Kim Basinger má jedinou vadu na kráse a to je věk, být o pět let mladší, tak se nemáme o čem bavit. Rozhodně doporučuji.

Escape Plan

Ray je expert na věznice. Nechá se zavřít a pak systematicky koumá, jak se odsud dostat a pak si za to nechá zaplatit. Další fuška je trošku jiná, jedná se o experimentální a tajné zařízení pro těžké zločince. Ray je tam umístěn dost náhle a zjistí, že dostat se z vězení nebude taková sranda. Naštěstí mu začne pomáhat Emil, místní boss.

Asi bych měl znínit, že Raye hraje Sylvester Stallone a Emila Arnold Schwarzenegger. To je pak úplně jiný level :-) Pominuli fakt, že jsem prospal 20 minut děje (a poměrně zásadního), jedná se o příjemný film, který není omezen PG-13. Takže když na konci ve zpomaleném záběru Schwarzenegger popadne kulomet a začne to sypat do hlídačů vezení, byl jsem velmi spokojen :-) Celkově to není úplně zlý film, jen by zasluhovat trochu svižnější tempo. Jo a Jim Caviezel jako ředitel věznice dost ruluje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama