Kino okénko

20. května 2013 v 9:37 | Cece |  Film
Není síla, není chuť, však to znáte. Ale je potřeba se překonat. Takže v poslední době jsme byli nezvykle moc v kině, takže aspoň o tom bych mohl něco napsat. A ač jsem několikrát tvrdil, že do Velkého Špalíčku na 3D už nikdy, tak jsme dvakrát zašli. Sál číslo 3 není taková tragédie jako dvojka, byť stále trpí duchy, lampy tam nejsou tak vysvícené, takže se na to dalo i koukat.


G.I. Joe 2 3D
Znáte to, zlatým pravidlem druhých dílů by mělo být, že je všeho víc. Více postav, více akce, složitější děj. Avšak ne v případě G.I. Joe 2. Ten šel skromnější cestou, ale nedopadl zase tak špatně. V hlavní roli celkem září The Rock a Byeong-heon Lee na straně kladnějších hrdinů a Ray Stevenson za ty zápornější. Akce je natočená celkem hezky a dokonce skalní vsuvku bych označil za velmi podařenou (hlavně díky fakt dobrému 3D efektu). Jen je škoda, že film celkově působí dost nerozmáchle (oproti prvnímu dílu). Prostě taková milá akční jednohubka.


Jurassic Park 3D

Návrat na základku do časů mládí, co k tomu víc dodat? 20 let starý film dostal pečlivý 3D kabát, který nakope zadek většině 3D paskvilů a vyrazí opět do kin. Skvělý původní dabing, parádní zápletka, monumentální hudba a nestárnoucí speciální efekty. Pominuli běh na louce mezi prchajícími dinosaury, tak prostě ten počítač nejde poznat. A co ještě? Herci! Sam Neill, Laura Dern, Jeff Goldblum, Richard Attenborough, Samuel L. Jackson a Bob Peck. Netřeba komentovat. Musím si pořídit 3D televizi :-)


Oblivion

Ještě minulý rok by si jeden stěžoval, že poctivé sci-fi snímky, kde do sebe nebuší velcí roboti, nebo superhrdinové už skoro neexistují a v tom náhle naběhne Tom Cruise s Oblivion. Jedná se o sci-fi filmek, na kterém by se pár much našlo, nicméně skrývá několik milých příběhových překvapení (jako... kdo má načteno a nakoukáno zase tak překvapen není, všechno už někde bylo), nicméně i tak se podařilo režiséru druhého Trona Josephu Kosinskimu udržet svůj vyšší standard, hlavně co se designu, triků a hudby týče. Navíc ke Cruisovi přidali hezky vypadající Olgu Kurylenko a velmi dobře hrající Andreu Riseborough.


Iron Man 3

Třetí díly to nemají na růžích ustláno, ale jednou za čas se podaří, že lehce zastíní díly předešlé. Což se myslím stalo přesně v tomto díle. Prvnímu dílu k dokonalosti chybí jen masivnější finále, což trojka splnila. Dvojka byla zase taková roztěkaná a nepřehledná. Trojka našla zlatý střed, kde se mísí přehlednost, vtip, trocha té osudovosti (pád na držku je uvěřitelnější, než v posledním batmanovi) a hlavně velmi podařená akce. Ani nemusím říkal, že na tom má největší podíl Robert Downey Jr a nejspíš i režisér a scénárista Shane Black, který po Jonu Favreau přinesl trochu jiný styl (hlavně postavy nemluví přes sebe, takže se dá stíhat). No a to by bylo zhruba vše :-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama