The Croods

5. dubna 2013 v 11:50 | Cece |  Film
Kačka byla přes týden v Brně, takže jsme opět využili možnosti jít lacino do kina. Možností bylo hodně, ale nakonec zvítězil mnou upřednostňovaný animák z dílny 20th Century Fox, konkrétně teda DreamWorks Animation. To by byly suché fakta (kromě toho jsme na to byli v 15:30, sál skoro prázdný jen několik babiček s malými dětmi, které údajně prohlásily, že se bavily víc u Babovřesk...) a teď něco o filmu.


Žila byla jednou jedna pravěká rodina a nebyli to Flintstones, byli to Croodsovi. A ti žili dost skromně, měli jen jednu jeskyni, ze které se vydávali na lov. Otec, hlava rodiny, totiž razil heslo, vše nové je špatné, a chceme-li přežít, musíme zůstat blízko jeskyně, pokud možno stále v ní. To se moc nelíbilo jeho dceři, která byla značně neposedná. Ta večer vyrazila za světlem (večer má být přece tma) a potká kluka, který jednak vypadá dobře a inteligentně a jednak jí oznámí, že se blíží konec světa. Na druhý den opravdu konec světa začne a tak rodině nezbude, než se vydat někam pryč do bezpečí.

Mám pocit, že je větší kumšt natočit špatný animák, než dobrý (co se teda zahraniční produkce týče). I Croodsovi jsou parádní jízda, která nepolevuje nabízí spoustu skvělých nápadů (hlavně roztomilých zvířátek) a na konci umí i dojmout. Nic víc k tomu snad ani říct nemůžu... teda možná jedinou výtku bych měl k nevyužitému potenciálu některých postav (matka, babička a vlastně i přitroublý brácha hlavní hrdinky)

Byli jsme na českém dabingu, takže úplně nemůžu zhodnotit, nakolik mi chyběly hlasy herců jako je Nicolas Cage, Ryan Reynolds či Emma Stone. Nicméně se to dalo poslouchat, ostatně i hudbu bych označil za nadprůměrnou. Možná bych měl zmínit, že jsme opravdu nebyli na 3D, ale animáky obecně mají dobrý potenciál pro fajn 3D takže asi by to bylo ok.

To by teda bylo v rychlosti zhruba vše :-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama