Looper

26. října 2012 v 8:19 | Cece |  Film
Tak... byli jsme v kině na Loopera... a já mám trošku problém, co vymyslet na první odstavec... třeba bych tu mohl napsat, jak mám problém vymyslet první odstavec a tím zabít aspoň dva řádky... hele... zdařilo se :-) A teď vážně, byli jsme v kině na Loopera. Nepsal jsem to už jednou? A vida, psal :-D Možná by se mohlo zdát, že jenom vařím z vody... ale ono se to nezdá, já fakt vařím s vody... Super tak první odstavec mám hotový a teď k Looperovi... byli jsme na něm totiž v kině...


Filmů o cestování časem není zase tak moc, nebo možná je, ale já znám jen několik. Namátkou klasiku Návrat do budoucnosti, 12 opic, Butterfly effect, trochu Terminátor a třeba třetí díl Harryho Pottera :-) Tím to nejspíš hasne (do komentářů mi můžete připsat další kousky, jo a Doctor Who znám ;-). Jsou různé způsoby, jak to pojat. Buď tu máme přísně kauzální přístup, kdy nic nejde ovlivnit, vše do sebe zapadá, nebo ten druhý... kdy to do sebe nezapadá. Toto je případ Loopera. Ne že by to bylo špatně, řešení paradoxů je v tomto případě hodně nápadité. Ale pojďme k jádru příběhu.

Joe má zajímavou práci. Je to nájemný zabiják... dobře to nezní moc zajímavě. Ale on zabíjí lidi, kteří budou za 30 let posláni časem zpět na popravu přímo jemu pod hlaveň cool brokovnice. Ono totiž údajně v tu dobu už nebude moc snadné likvidovat důkazy, tak je prostě posílají doslova na smetiště dějin. Peněz je za to dost, jen to má trochu háček v tom, že jednou bude muset odprásknout i sám sebe. Ta chvíle nastane, něco se nepovede a nezbývá než se vydat na lov sebe sama z budoucnosti. Ono to není tak lehké, navíc Joeovo starší já má za lubem něco hodně zásadního.

Nemůžu napsat nic jiného, než spokojenost. Ano, film se najednou uprostřed začne dost vléct a časové hrátky na druhé přemýšlení přestanou dávat smysl... na třetí začnou dávat smysl... na čtvrtý ne a tak pořád dokolečka :-D Navíc akční scény jsou trestuhodně odfláklé. Naštěstí všechno napravuje příběh, sci-fi výmysly a řekl bych fantasticky napsané postavy.

Joseph Gordon-Levitt a Bruce Willis nejsou úplně dvojčata, tak museli chudáka Pepu dost zmalovat , nicméně si evidentně nastudoval herecký projev Willise (ten ve všech filmech používá stejné grify, obličeje atd. ale komu to vadí, že :-) a tak to není zase tak špatné (dokonce bych řekl, že to je vynikající). Dále tu máme trochu vyšinutou ale padnoucí Emily Blunt a jejího svěřence v podání malého Pierce Gagnona, ze kterého jde místy sakra strach. Zbytek nestojí moc za řeč, možná teda Jeff Daniels se svým pohodářským přístupem k věci.

Film jako takový je nízkorozpočtový, což se dá poznat na tom, že se většinou odehrává v místech, které ani moc na rok 2047 nevypadají, nebo spíš se počítá s tím, že až na pár kravinek to tu bude vypadat stejně. Hudba je celkem fajn, ale nic extrémně chytlavého, spíš atmosferického.

Tak to by bylo asi tak vše, jen teda nevím, jestli doporučit návštěvu kina. Přece jen to není příliš audiovizuálně našlapaný film, spíš něco takového menšího. Na druhou stranu, tenhle typ filmu potřebuje podporu jako sůl. Nerad bych byl, aby do kin chodily filmy, u kterých se člověk až moc chytá za hlavu (Prometheus) nebo je zklamán z neinvence (vizuálně úchvatný leč nepřekvapivý Total Recall).

P.S. Nejlepší scéna - velmi, ale velmi mrazivá ukázka jednoho časového paradoxu
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ondřej Ondřej | E-mail | Web | 18. ledna 2013 v 11:11 | Reagovat

cooool)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama