Dobrá znamení - Terry Pratchett, Neil Gaiman

11. října 2012 v 16:01 | Cece |  Knihy
Ani to, že právě ve volných chvilkách louskám Kingův opus Temná věž mi nezabraňuje sem tam si odskočit k jiné knížce. Tentokrát na doporučení mé milé (Kačka, věk 23, studentka, tak trošku vztah na dálku, ale už jsme spolu skoro 4 měsíce :-) jsem přečetl knížku, která už na první popis o co jde, nezněla úplně špatně. Ostatně jména obou autorů (kteří údajně příběh vymysleli během ukrutné chlastačky) jsou zárukou zajímavého čtiva.


Základní kostra příběhu je zhruba takováto: Nebe a peklo spolu už od začátku věků vedou boj o duše smrtelníků. Pomalu ale nastává čas poslední bitvy. Nejdříve ze všeho by se měl narodit Antikrist, který vše spustí. Je tu však ďábel Crowley a anděl Azirafal, kterým se to na Zemi líbí tak, jak to je a tak se rozhodnou to trochu sabotovat...

Britští spisovatelé, britský humor. Takže není nouze o absurdní situace, švihlé nápady a vypečené jazykové vychytávky (fantastický Jan Kantůrek). Fungování nadpřirozena je přesně podle mého gusta. Celkově příběh šlape náramně. Jedinou drobnou výtku bych měl k závěru, který jakoby šel tak trochu do ztracena. V podstatě jsem čekal napjatější finále, ale to přišlo jen z části. Rozhodně byl ale doporučoval k přečtení ;-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 David David | E-mail | Web | 18. ledna 2013 v 11:11 | Reagovat

hezký blog, jen tak dál

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama