Battle: Los Angeles

18. března 2011 v 15:48 | Cece |  Film
He's not dead, he's just resting. Tak nějak bych popsal stav tohohle blogu. Donutit se není žádná sranda. Ale vzhledem k tomu, že do kina zase tak často nechodím, tak bych mohl dodržovat alespoň ty recenze filmů (pokud se těch několik řádků tak dá nazvat). Jsa slaměný vdovec jsem tento týden vyrazil do kina ve velmi malém počtu (čtyři jsme byli). My tři chlapi (já, Tob a brácha) jsme si to celkem užili, ale řekl bych, že Sid byla spíš donucena okolnostmi :-) Tak či tak u Světové invaze se dalo předpokládat, že to velké plátno a pořádný zvuk k něčemu budou.

Těžko říct, jestli by se to dalo považovat za příběh. Na zemi zaútočí mimozemšťani a my sledujeme skupinu mariňáků, jak pomáhá s evakuací civilistů (velmi mála civilistů). V podstatě jdou z bodu A do bodu B, pak zase zpátky do bodu A a odkud jdou do bodu C, kde trochu pomohou k odražení sil nepřítele. Neřeší se etika, trochu se řeší problémy velitele, ale jinak je to akce stylu Black hawk down od začátku do konce (konec je úplné kopírování BHD).
Spokojenost, nic jiného se na to říct nedá. Akce by mohla být mnohem víc cool natočená a to i s tou "dokumentární" kamerou, na kterou jsem si z počátku nemohl zvyknout. Občas se objeví hezká kompozice záběru, či hezký výbuch, ale vše je takové obyčejné. Nejspíš za to může fakt, že film neobsahuje jedinou scénu, u které bych si řekl - tohle chci vidět znova (i když... možná... jízda autobusem...).
Ze známých herců se tu objeví dva - Aaron Eckhart v roli stárnoucího seržanta, který už chtěl tu vojnu zapíchnout, ale invaze mu to zkazila. A pak tu máme Michelle Rodriguez hrající svou klasickou vojačku-drsňačku. Trošku povědomý může být Ramon Rodriguez (Transformers 2), ale jinak to jsou celkem nevýrazné tváře.
Copak tu máme dalšího průměrného? Triky. Jako jsou dobré, není to žádný televizní děs, ale na velkém plátně se zdůrazní jejich nedostatky. Například některé výbuchy při leteckých záběrech bijí vyloženě do očí. A i když jsou tam mimozemšťani celkem často, nejde si je pořádně prohlédnout, jsou to prostě nějací anonymní nepřátelé, které je potřeba rozstřílet.
Velmi smutné jsou zvuky a hudba. Zvuky naprosto postrádaly prostorovost (kde jsou ty odražené kulky za zády, průlety vrtulníků a průjezdy vojenské techniky?) a mohutnost (když to bouchlo, tak nic moc). Hudba byla velmi slabá (jakože potichu) a teď si nevzpomenu odkud byla vykradena (což znamená chytlavé nápěvky).
Celkově jsem tedy na vážkách. Vzhledem k údajně malém rozpočtu si nemohli dovolit kdo ví jaké orgie, takže výsledek je vlastně skvělý. Na druhou stranu by šlo si trošku pohrát s kamerou, aby se dosáhlo větší prostorové přehlednosti (občas není úplně jasné, odkud kam kdo střílí) a hlavně - není to to Rko, takže krev sice teče, ale nestříká :-D Ony ty mimozemské zbraně skoro vypadaly, že jsou slabší, jak pozemské. Takže do kina s rozmyslem, není to Michael Bay.

P.S. Nelze tomu upřít dobrá válečná atmosféra na domácí půdě (něco jako Modern Warfare 2)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jet Jet | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 6:14 | Reagovat

Jo jo , moje řeč

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama