Karate Kid

13. října 2010 v 16:42 | Cece |  Film
KarateKid-00
V Praze jsme se nejenom loudali po výstavišti hraček, ale došlo i na návštěvu kina. Slovanský dům totiž bylo jediné místo, kde Karate Kida hráli v původním znění s titulky. Začátek promítání byl lehce obveselen tím, že k nám přišla mladá dvojice s tím, že jim sedíme na místě. Po pečlivém prozkoumání lístků jsme došli na to, že přišli o den dříve (nebo spíš rezervovali místo o den později). Měli štěstí, že sál byl v podstatě prázdný :-)

Také patřím mezi ty, jenž původního Karate Kida viděli v mládí a lehce je to poznamenalo (kdo tehdy nenapodoboval ten legendární kop na jedné noze, nebo mu nepřipadlo voskování auta tak cool :-) Za celou filmovou éru vzniklo hodně remaků a bohužel se tomu neubránil ani tento kousek z našich dětství. I když tentokrát to "bohužel" zase tak na místě není.
KarateKid-01
Dvanáctiletý Dre se s matkou přestěhuje z USA do Číny, pochopitelně z toho není nijak zvlášť nadšený. Nikomu nerozumí a navíc si na něj zasednou spolužáci (ono taky když jim balí čínskou holku). Před nejhorší nakládačkou ho zachrání pan Han a shodou okolností jen nakonec začne učit bojovat, protože jej naneštěstí čeká velký turnaj.
Z počátku to znělo jako špatný vtip. Syn Willa Smithse Jaden bude hrát klučinu učícího se karate (spíš kung-fu), mentorem mu bude Jackie Chan, režie se ujal celkem neznámý Harald Zwart a celé se to bude odehrávat místo v USA v Číně. Světe div se, vznikl z toho velmi podařený snímek, který klade daleko větší důraz na charaktery postav, nezvyklé prostředí a jeho specifika, než na boj. Když už dojde na nějakou tu rvačku (uprostřed a závěrečný turnaj), tak je na co koukat. Budiž ke chvále režiséra, že konec je hodně napínavý (byť všichni víme, jak to dopadne). Jedinou drobnou vadu na kráse vidím celkem dlouhou stopáž (přes dvě hodiny), která v blízké době nenahrává opětovnému zhlédnutí.
´KarateKid-02
Jaden Smith je po tatínkovi. Jeho grimasy se proste nezapřou, ne že by to byla výtka, hlavně není nijak zvlášť otravný. Jackie Chan podává jeden z nejlepších "vážných" výkonů, byť vlastně připomíná Yodu z Epizody II (starý šourající se dědek schopný přepnout do "bojového módu"). Pohodová je i maminka v podání Taraji P. Henson. Pro takové filmy je důležitý výrazný arcipadouch a Zhenwei Wang jím rozhodně je (jak jsem dvakrát tak starší, rozhodně bych se ho bál, že mi něco zlomí).
Co nám zbývá? Aha, kamera, zvuky, hudba a spol. Jo holt v Číně mají hezkou přírodu, tak toho kamera zneužívá. Hudba byla taky hodně příjemná.
KarateKid-03
Takže suma sumárum tu máme podařený remake a byť se nejedná o trikový veletoč, jsem rád, že jsem ho viděl na velkém plátně (kamera zabírá to nejkrásnější z Číny). Nicméně doporučuji se na nového Karate Kida podívat, co se týče dramatické složky funguje báječně a souboje nejsou k zahození.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Blair Blair | 14. října 2010 v 9:20 | Reagovat

Souhlasim ... jak mam moc rad "stareho" Karate Kida, tak i tohoto noveho ... oba maji totiz neco do sebe ... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama