Adeptus Mechanicus VII

25. října 2010 v 10:13 | Cece |  Report
Zrovnateď o víkendu byl takový malý turnájek ve W40k na +- 1000 bodů (body měl každý podle zkušeností). Uteklo to rychle a tak stručně popíšu, jak to dopadlo.

S čím jsem vyrazil:
1 Tyranid Prime (HQ) @ 100 Pts
   Lash Whip & Bonesword; Deathspitter
2 Hive Guard Brood (Elites) @ 100 Pts
   Impaler Cannon
2 Zoanthrope Brood (Elites) @ 120 Pts
   Warp Blast; Warp Lance
1 Tervigon (Troops) @ 180 Pts
   Scything Talons; Stinger Salvo; Dominion; Catalyst
14 Hormagaunt Brood (Troops) @ 140 Pts
   Scything Talons; Adrenal Glands; Toxin Sacs
14 Termagant Brood (Troops) @ 70 Pts
   Fleshborer
15 Gargoyle Brood (Fast Attack) @ 90 Pts
   Fleshborer; Blinding Venom; Wings
3 Ravener Brood (Fast Attack) @ 135 Pts
   Rending Claws; Deathspitter
3 Tyranid Shrike Brood -
   Scything Talons (x1); Lash Whip & Bonesword; Toxin Sacs; Wings

1. kolo
Soupeř: Brouček
Armáda: Imperiální garda
Mise: O 4 objectivy, čtvrtiny, speciální mise - co zabije HQ, za to je bod, kdo má víc bodů, má bod k celkovému výsledku

Co k tomu říct. Nechal jsem jet soupeře jako prvního a nevyužil toho. Špatně jsem postavil lítací čety gargoylí a warriorů, tak mi v prvním kole přiletěl s letadlem, vystoupil s veterány s plamenomety a všechny je sesmahl. I tak jsem se postupně snažil sežrat všechno z leva do prava, ale mocná střelba gardy jednotlivé vlny sundala. Nakonec se mi nepodařilo odpravit vozidlo rušící zabírání druhého objectivu (zoana se netrefila, hive guard měl slabé střelivo), takže ani remíza nebyla. Některé jednotky se kvůli střelbě nedostaly ani ke slovu. Nicméně tervigon blízka louskl jedno vozidlo a to se často nestává.
AM2010-01

2. kolo
Soupeř: Raven
Armáda: Dark Eldar
Mise: Anihilace, 12 palců od kraje, speciální mise - posunující se objectiv, který s sebou tahá jednotku.

Opět jsem jel jako druhý. Temní Eldaři mě kropili nepříjemnou palbou. Ale já postupoval statečně vpřed. Gargoyly vlétly vstříc objectivu (v podobě obrovské houby) a hrůznému monstru Talosovi, ale díky podivným vlastnostem putujícího objectivu Talos umřel a gargoyly se objevily před hlavněmi Eldarů. Nicméně díly velmi spolupracujícím kostkám protihráče se mi podařilo vystřílet hodně Eldarů a dokonce otevřít jednu žehličku. Nakonec jsem vyhrál, ale houbička zůstala Eldarům.
AM2010-02

3. kolo
Soupeř: Raia
Armáda: Dark Eldar
Mise: O 2 objectivy, Dawn of war, speciální mise - jednotky si počítají killy druhých jednotek a killy se pak kumulují

Zase Eldaři a ještě více žehliček. Soupeř jel jako první, já všechno nechal přijít z kraje stolu a co mohlo Deep Strikovat, tak čekalo v rezervách. Snažil jsem se to brát bokem, ale bohužel většina nepřátelské armády zvládala dostřelit. Tak jsem proniknul do centrální budovy, kde došlo k několika krvavým střetům. Raveneři přišli hezky a pak zapadli do oné budovy, kde toho celkem dost pobili. Gargoyly statečně skočilo vedle lesa plných Eldarů, ale střelba byla zoufale impotentní (15 výstřelů), takže další kolo prostě umřely. Warrioři přišli až 5 kolo, nic neudělali a umřeli. Jako poslední bijec zbyl Alfa Warrior, ale podlehl střelbě. Prostě totální fiasko, asi si pořídím čtvrtého Hive Guarda, protože té účinné dalekonosné střelby mám zoufale málo.
AM2010-03

Celkově tedy nejhorší turnaj, co se týče výsledků. Skončil jsem 4. od konce (ze 16 hráčů). Hrál jsem proti dvěma brňákům, co oba mají Dark Eldary a s oběma jsem nedávno hrál. Díky jejich obludné střelbě a mým hordám nám zápasy trvaly ze všech nejdéle, takže jsem ani nestihl fotit. Doufám, že za 3 týdny v Hradci Králové to půjde o něco lépe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lord Lord | 27. října 2010 v 10:32 | Reagovat

Hezký článek, jen přeju více úspěchů. Hm, tolik Dark Eldarů?

2 Cece Cece | 27. října 2010 v 12:08 | Reagovat

Lord: jo, všichni dva :-D
Btw. jak jsou na tom tvoji Eldaři?

3 Lord Lord | 29. října 2010 v 13:41 | Reagovat

Bědně, ale snad už se to zlepší

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama