Březen 2010

Společensky náročný víkend

30. března 2010 v 14:37 | Cece |  Report
Minulý týden řádili moji kamarádi ze střední školy, tento víkend u nás řádili Ivetini kamarádi z Perfect Worldu. Míša a Míša. Jedna z Prahy a jeden až ze Slovenska. Byť oba už dosáhli třiceti let, pařani jsou to mnohem větší než já.

Twilight

25. března 2010 v 19:07 | Cece |  Film
twilight-00
Co může být lepší, než poklidný nedělní večer strávený se svou polovičkou u hezkého filmu? No hodně věcí, ale to nebudeme rozebírat :-) Každopádně tentokrát to tak mělo být. Volba padla na jednu takovou hodně vyhypovanou věc, o které básní náctileté a čtyřicetileté. Ano jde o ten film, nad jehož úspěchem kroutí hlavu hodně pokročilejších diváků - adaptace prvního dílu knižní série Stmívání.

A lítal dál, a lítal dááál...

23. března 2010 v 8:53 | Cece |  Programování
Čistě náhodou se mi model tohohle letadla válí v práci na disku. Ale nebojte, už je to správně spočítané a poletí :-) My ho dostali jen z důvodů kontroly výsledků.


Víkendová sešlost

22. března 2010 v 21:10 | Cece |  Report
Postupně a nenápadně vznikla iniciativa udělat drobný sraz ze střední školy. Bude to už sedm let, co jsem opustil (dnes už bohužel neexistující (a jaká je to škoda, když jsme tam zažili oslavu 50 let od založení)) Střední průmyslovou školu elektrotechnickou Rožnov pod Radhoštěm. Stále to považuji za nejlepší čtyři roky svého života (ostatně 15-19 je nejlepší věk :-). Znáte to, na intru jsme byli relativně z dosahu rodičů a byť jsem byl až pozérský odpůrce alkoholu, užíval jsem si tam společnost vesměs stejně smýšlejících jedinců (pařili hry, podobný smysl pro humor a tak dále). Ale vraťme se k našemu pidimini srazu.

Dragon Age: Prameny

19. března 2010 v 19:58 | Cece |  Hry
DAOrigins-00
KONEČNĚ!!! Něco přes čtyři měsíce trvalo, než jsem tuhle hru dohrál. A přitom jsem se k ní dostal náhodou. Vlastně to byla Iveta, která na KoprConu v soutěži DDR ukecala z druhého místa cenu za místo první :-) Jenom tak ze srandy jsem hned při návratu z conu spustil instalaci. První krůčky byly náročnější, ale pak už mě to vtáhlo. Už teď musím prohlásit, že jde o velmi podařený kousek, byť jsem tohle už někdy, někde (ale v trochu jiné podobě) hrál...

Není to sice kulaté, ale rok a půl...

17. března 2010 v 15:38 | Cece |  Programování
Asi tak dlouho už jsem v práci. A na čem že to dělám? Koncem února jsem přestal pomáhat s vývojem softwaru počítající letadlo (aerodynamika, hmotnosti, těžiště, spíš jsem vytvářel uživatelské prostředí, než počítal, takže klid :-) a teď jsem došel k tomu, co mám nejraději - vývoj "zobrazovače".
Aby to bylo zcela jasné, tak vytváříme vlastní program, co přes síťový protokol dostane informace o bojišti (pozice tanků, vojáků a spol.) a ten to na monitor hezky vykreslí. Sice jsem se nedostal k samotným hrátkám s grafikou (vykreslování modelů, efekty aj.), ale mám na starosti právě tu síťovou komunikaci a na jejím základě postavím scénu, kterou pak bude kolega vykreslovat.
Na rovinu, je to celkem masakr. Ještě stále pronikám do oné filosofie skladování dat (graf scény, závislosti mezi entitami atd.). Jsem zvědavý, jak rychle to pude. Když to do půl roku bude vypadat alespoň jako deset let stará Operace Flashpoint (s tím, že to zvládne terén cca 100x100 km), tak budeme sakra dobří.

Pryč s komerčními bankami

16. března 2010 v 15:24 | Cece |  Ze života
Řekl jsem si, že by to tu chtělo trochu oživit, tak budu psát každou blbinu, co mě napadne.
Tak třeba to, co se dělo tento víkend. V pátek jsem po sedmi letech spokojených služeb u Komerční banky zrušil účet, páč se mi nechce dávat cca +-50 kč měsíčně za to, že má banka moje peníze. Budu teď u mBanky tak dlouho, dokud bude jednoduchá a levná, pak přejdu zase jinam. Mimochodem... zrušení ani moc nebolelo... tedy kromě toho, že jsem musel jet na Vsetín a obětoval polovinu pracovního dne, protože v sobotu mají zavřeno a v pátek končí brzo.
Večer jsem se podíval na Lovce jelenů. Z klasických filmů o Vietnamu asi nejroztáhlejší a nejméně akční, ale rozhodně stojí za to vidět (ale Četa, Olověná vesta, Apokalypsa a Údolí stínů jsou záživnější).
V sobotu jsem se nepřecpal v čínské restauraci (příště dáme porce 1:1), pil hodně dobrou irskou Whiskey, pařil na PS3, byl jsem porážen v Mushroom wars a v neděli přepadl mě takový kopr a únava, že jsem usnul u jednoho dílu Monthy Python (hamba mi!). Tož celkem v pohodě, uvidí se, co přinese týden.

Uncharted: Drake's Fortune

14. března 2010 v 19:39 | Cece |  Hry
Konečně nadešel ten čas - první recenze na hru z Playstation 3. Tak trochu paradoxně to není první, ani druhá mnou zakoupená, ale první zapůjčená (tímto děkuji Hookovi za zapůjčení, musel mě trochu nutit, abych si to zahrál :-). Zatím jsem nezjistil, jak se na PS3 típají obrázky, takže se budete muset spokojit s roztřepanými fotkami.

Zase daleko a vysoko

7. března 2010 v 17:12 | Cece |  Report
Rok s rokem se sešel a já opět společně s Ivetinou rodinou vyrazil do rakouských Alp.