Leden 2010

Sherlock Holmes

25. ledna 2010 v 21:35 | Cece |  Film
Jednou za čas i Iveta zatouží zajít na něco do kina. Tam sice stále vévodí Avatar, ale i ostatní filmy neradno přehlížet. Tentokrát padla volba na nové zpracování geniálního britského detektiva Sherlocka Holmese. Ještě malá vsuvka. U vstupu kontrolovali studentské kartičky. Nakonec jsme to ukecali, ale jak rád bych byl zase studentem...

Knihy krve 4.-6. – Clive Barker

20. ledna 2010 v 12:15 | Cece |  Knihy
Přes Vánoce jsem využil dostatečně velkou vzdálenost od PS3, figurek a výkonného stolního PC a vrhl se na čtení. Původně jsem sice chtěl přečíst alespoň dvě knížky, ale i ta jedna je celkem úspěch. Tituly k přečtení se mi celkem nahromadily, takže jsem chvíli váhal. Nakonec zvítězila má záliba ve zvrhlostech a já začal další svazek Knih krvní.

Batman: Arkham Asylum

10. ledna 2010 v 10:04 | Cece |  Hry
A máme tu další hru v nedávné době dohranou. Tentokrát jde o nečekanou pecku, o které dlouho kolovalo relativní ticho po pěšině. Když vyšly první videa, bylo jasné, že půjde o hodně zajímavou záležitost. Zásadní je, že Batman: Arkham Asylum není rychlokvaška podle filmu, ale pečlivě vystavěná hra na základě dlouhé historie vycházející z comicsů.

Novoroční bilance

3. ledna 2010 v 12:46 | Cece |  Ze života
Omlouvám se za zpoždění, poslední dva dny jsem jenom pařil :-)
Takže tu máme nový rok s fantastickým číslem 2010 (jak já se před 15 lety těšil na ty vznášedla a dobývání Marsu a ono nic :-) Co jsem za minulý rok zažil je zhruba napsáno v jednotlivých článcích, takže ve zkratce.
S Ivetou jsme se nastěhovali do společného bytu, byli jsem v Alpách, začal jsem hrát W40k, přežil jsem propouštění, poprvé jsem blil s chlastu, koupil jsem si nabušený PC, byl jsem na několika koncertech a konzolových pařbách, byl jsem na paintballu, absolvoval jsem 4. Koprcon, koupil jsem si PS3 a velkou TV a na Silvestra jsem nic nepodpálil :-)
Určitě toho bylo víc, ale znáte to, paměť je vrtkavá.

Na tento nový rok 2010 nemám moc věcí naplánovaných (kromě Masters of Rock), takže jsem zvědavý, co přinese. Bral bych další Alpy, zlepšení fyzičky a s tím spojené shození nějakých kil (zakoupeny squashové rakety :-), dopaření aspoň deseti her a přečtení deseti knížek, dále zvýšení platu (samo od sebe to asi nepude). A hlavně a zásadně abychom spolu s Ivetou vydrželi další rok (a další a další a další :-)

Čili do nového roku přeji mnoho úspěchů, splněných přání a něco málo příjemných překvapení.
Jiří "Cece" Řehánek