Run to the hills – Mick Wall

13. ledna 2009 v 18:31 | Cece |  Knihy
Máte nějakou oblíbenou hudební skupinu, na kterou nedáte dopustit? Já jo, už od základní školy. Kdo mě vídá na různých conech nebo jen tak doma, ví, co za potvoru velmi často nosím na tričku. Ta potvora se jmenuje Ed a je to maskot nejlepší heavy metalové skupiny pod sluncem - Iron Maiden. Mít oblíbenou skupinu je jedna věc. Otázka je, kolik o ní skutečně víte. Já si přečetl autorizovanou biografii, tak můžu dělat chytrého :-)


A že to nebylo nějaké nudné povídání. Znal jsem jenom základní fakta kolem střídání zpěváků, ale zbytek byly samé zajímavé informace - postupný vznik kapely, kdo kde před tím hrál či zpíval, příchody a odchody muzikantů, masakrální turné po celém světě, problémy se slávou a podobné záležitosti. Velmi zajímavý byl i postupný vývoj, kdy šlo vidět, jak se z mladých rozdováděných metalistů stávají už přece jen rozumnější pánové. Ale i 25 let od svého vzniku umí udělat pořádnou show (tak nevím, jestli mám litovat, že jsem kvůli druhému pokusu na státnice na ně do Prahy nejel :-(.

Nejlepší na tom bylo, že se knížka strašně dobře četla. Zaprvé pojednává o mé oblíbené kapele. Zadruhé je šikovně rozdělena do kapitol, kde každá mluví o důležité osobnosti spjaté s Iron Maiden a tyto kapitoly mají chronologickou návaznost (smekám před spisovatelem, že to tak hezky vymyslel). Zatřetí osudy jednotlivých muzikantů jsou zajímavé (včetně jejich životů, než se dostali k IM). Začtvrté z úvodní části ze stránek vyloženě čiší nadšení nad vznikem něčeho nového (píše se rok 1980 a hudbě vládne punk) A zapáté překlad se podařil (nadávky mají říz a když někdo mluví "nářečím", tak to nezní divně).

Toliko tedy ke knize, nebudu Vás tady zatěžovat jmény hudebníků, rozborem písní či výčtem zásadních událostí. Jen když tak napište svou fakt nejoblíbenější kapelu (fakt jenom jednu ;-).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kendra Kendra | Web | 14. ledna 2009 v 21:32 | Reagovat

Musica Canora!

2 Cece Cece | 15. ledna 2009 v 10:20 | Reagovat

To nezní úplně špatně... připomělo mi to In Extremo :-)

3 JSH JSH | 19. ledna 2009 v 15:37 | Reagovat

Název knížky vybrali skvěle. Ten klip nemá chybu.

Jen tu jednu nejoblíbenější kapelu asi nevymyslím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama