Září 2008

Drobná oslava

30. září 2008 v 18:26 | Cece |  Report
Důvod? Dosažení nějakého toho titulu.
Účast? Osazenstvo Silvestru + Hook a Tommie
Místo konání? Zahrada jako na předsilvestru.
Zahájení? V sobotu kolem 17té hodiny.
Jídlo? Hojně snad úplně všeho (ryby chyběly)
Pití? Mně je blbě... díky štědrým hostům byl šílený výběr a zbylo ještě na dvě další oslavy.
Zážitky? Mlhavé :-)

Prej fanatismus, pche :-)

21. září 2008 v 10:25 | Cece |  Ostatní
Sobota ráno (cca 9:45), prší, Iveta se se mnou loučí a já nasedám na vypůjčené kolo(brácha má holt novější stroj). Jsem v Horní bečvě po prohýřené noci, kdy jsem zjistil, že tequila je fajn a že jsem na schovávanou starý :-) Mimochodem se tu taky potkali mí a Ivetiny rodiče. Každopádně jsem vyrazil na 40 km dlouhou trasu. Domů jsem dorazil po dvou hodinách a tři čtvrtě dost promoklý a lehce zmrzlý. Ale náhodou to byla celkem fajn projížďka (hlavně ty části z kopce :-).
Tohle je pohled na louku a kopec v Rožnově pod Radhoštěm, kde se před 7 lety natáčely "souboje se světelnými meči".
A tohle je přehrada Bystřička v trochu rozestaveném stavu.

Tyrian 2000

17. září 2008 v 21:20 | Cece |  Hry
Ech... není čas... ale co bych to rozpitvával. Ti, co pracují, to znají a ti, co ještě chodí do školy, tomu neuvěří. Každopádně našel jsem si několik sekund, abych se s vámi podělil o jednu perlu. Jak už to bývá, každý si dobře pamatuje na své poprvé. Svou první jízdu na kole, svou první pusu, své první hodinky, svou první vesmírnou střílečku. Ta moje byla demoverze z Score CD. Stačila chvilka a byla dohraná, což nestačilo. Tak znova a tentokrát s jinými zbraněmi a znova a znova.... Už to bude asi 10 let. Teď už je Tyrian stažitelný zadarmo a v pěti nabušených epizodách. Ještě týden před nástupem do práce jsem měl čas, tak jsem ho znovu dohrál.

GDS 2008

14. září 2008 v 21:36 | Cece |  Report
Bylo nebylo, dávno před prvním KoprConem, před prvním Festivalem fantazie, dokonce před Animefestem jsem navštívil něco, co by se vzdáleně mohlo nazvat conem. Ono GDS znamená Game Developer Session. V jedné větě vysvětleno - někde se slezou podivné existence trávící svůj volný čas programováním her, poslouchají tam přednášky, diskutují a večer se většinou ztřískají :-) Prostě skoro con, akorát se to točí okolo programování her. A nejlepší je, že se to koná v Brně. Takže co se na letošním 6. ročníku odehrálo?

Hellboy 2: The Golden Army

12. září 2008 v 19:18 | Cece |  Film
Sakra, to byl fofr. Najednou jsem o týden blíž k výplatě :-) V práci je to fajn, když už zhruba vím, co a jak, tak to fakt utíká rychle, byť se prohrabávám šíleným množstvím kódu a hledám, co by se dalo přeložit do češtiny. Každopádně náhle byl čtvrtek a já pospíchal do kina. Na místě už mě čekal můj miláček a bratr. Tentokrát jsme se vydali na Hellboye 2: Zlatá armáda.

První den v práci

8. září 2008 v 17:41 | Cece |  Ze života
Už je to tak, i na mne došlo. Prostě jsem ráno vstal a šel do práce. Přiznám se, byl jsem nervozní. Když to tak zpětně zvažuji, tak asi oprávněně. Najedou toho bylo hodně. Nové prostředí, nové tváře a nový operační systém :-) (v linuxu jsem dělal jen, když bylo potřeba). Zleva zprava neustálý přísun nových informací. Narovinu, na chvíli jsem měl pocit, že mi vybuchne hlava. Hned první den mi byl přidělen úkol (nějak rozumně udělaná lokalizace programu do češtiny), takže žádné 3 měsíce flákání, ale hned hurá na to.
Sakra na škole bylo tak fajn :-)

Filmy

7. září 2008 v 11:20 | Cece |  Film
Zpočátku týdne jsem ještě večer stíhal shlédnout nějaký ten film. Celkově jsou to sice jenom čtyři kousky, ale většinou měly abnormální stopáž. Posuďte sami.

Comeback

4. září 2008 v 22:21 | Cece
Dobře... Ošklivka Katka je zlo, které jsem vydržel asi tak 4 díly. U Comebacku bych mohl vydržet déle. Důvody jsou dva - přítomnost metalu (v prvním díle zaznělo dost klasik) a Tomáš Baldýnský (mající na svědomí věci jako Kompost.cz a jiné veselé taškařice). Dojem z prvního dílu? Scénář bez chyby, přijde doladit načasování vtipů (aby nezanikly), ubrat na kadenci umělého smíchu a herecky si více zvyknout na své role (Dejdar se hodně snaží, časem z něj bude dobrý metalista:-). Teď jenom vyřešit, kde se na to budu dívat (zatím v Brně nemám vlastní televizi, kde si mohu volit, na co se dívat :-)
P.S To křeslo je super XD
P.S. Tak jsem si zjistil, že v Brně fakt skončilo AZ rádio, takže pokud si člověk chce poslechnout něco pořádného (metal, rock samozřejmě ;-), je odkázán na MP3 :-(

Něco takového se stane maximálně jednou za 10 let

3. září 2008 v 18:07 | Cece |  Ze života
Vyrazil jsem na další malou projížďku. Ale místo 10 minut jízdy z kopce jsem šel domů asi hodinu pěšky :-(


Watchmen

3. září 2008 v 11:50 | Cece |  Comics
Už je to nějaký ten pátek, co jsme byli na tom Temném rytířovi. Mám pocit, že jsem se nezmínil o jedné důležité skutečnosti. Zatím co jsme sledovali nejlepší filmové zpracování comicsu, tak mi po celou dobu na kolenou ležel asi nejlepší comics. Tímto ještě jednou děkuji Tobovi za zapůjčení ;-) Když jsme přišli z kina, já začal číst. Poctivě úplně všechno. Přiznávám, v polovině jsem šel spát a čtení dokončil až následující ráno. To nic nemění na tom, že mi Watchmeni dost zastínili zážitek z Batmana.

Prázdniny... poslední

1. září 2008 v 19:34 | Cece |  Ze života
Jak si užívám poslední dny volna? Venku je pěkně. Takže jsem oprášil, umyl a namazal svého veterána. Nojo táhne mu pomalu na 15 let (dobře přeháním, odhadem tak 13 let :-)

You dont mess with the Zohan

1. září 2008 v 13:21 | Cece |  Film
Na tok času kolem klíčových událostí se dá stoprocentně spolehnout. Než člověk udělá takové státnice, poslední půl hodinka se neuvěřitelně táhne. Když je pak po všem, je najednou pondělí následujícího týdně. Čili opět se zpožděním přicházím s článkem o filmu, na kterém jsme s Ivíkem ve čtvrtek vyrazili. Takže Zohan.