Květen 2008

Brněnské ohňostroje 2008 potřetí

30. května 2008 v 0:48 | Cece |  Ze života
Teda... aspoň o těch ohňostrojích mám chuť něco napsat. Potřetí jsme se vydali na pyrotechnickou parádu (složení - já, Ivík, brácha) a tentokrát naše kroky směřovaly na přehradu. Tam od minulého roku evidentně přibylo atrakcí, které jsme obdivovali, ale zachovali si k nim odstup. Některé členy naší výpravy honila mlsná, takže jsme absolvovali frontu a poté zbaštili hranolky a brambůrky. Při přesunu na pozorovací stanoviště jsme potkali bandu známých tváří (Blair, Bossi a Martin, teda pokud mě paměť na jména neklame :-), ale protentokrát jsme dali přednost kamarádům Ivíka. Ti už měli zabrané místa v trávě, což byl kapánek kámen úrazu, protože i když jsem zvyklý na procházky lesem, nejsem zvyklý na sezení ve vysoké trávě, takže alergie jak cip. Dále ve výhledu vadila pouliční lampa, ale nakonec byl ohňostroj velmi vydařená, škoda jen, že bratr měl asi třas v rukou, takže fotky jsou kapánek rozmazané. No a nakonec následovala tlačenice do šalin.

Brněnské ohňostroje 2008 podruhé

25. května 2008 v 12:38 Ze života
A hned na druhý den jsme se zase v jiném složení (já, bratr a Kendra) vydali na brněnské výstaviště. Letos slaví osmdesát let od vzniku, takže kromě horkovzdušných balónů bylo k vidění mnoho stánků, světelných mečů (ehmm... takové ty velké trubky, co ve tmě svítí) a kapela Buty. Ta zrovna dohrávala svůj poslední song a my se snažili zjistit, kde bude nejlepší výhled. Když ohňostroj začal zjistili jsme, že sice jsme sice blízko, ale jen jedné ze čtyř pozic odkud lítaly rakety - oslava byla pojata velkolepě, takže rachejtle lítaly ze všech stran (i z výškového domu vedle výstaviště). V důsledku toho jsem nevěděl, co fotit dřív :-)

Brněnské ohňostroje 2008 poprvé

24. května 2008 v 0:27 Ze života
Rok se s rokem sešel a máme tu zasejc ohňostroje. Tentokrát ve složení Ivík, bratr a já jsme si velmi z blízka vychutnali vskutku podařené dělobuchy z České republiky v Denisových sadech. Vybral jsem páru fotek k pokochání. Foto & video by my bro - DrJekkyl.

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

22. května 2008 v 22:03 Film
Já si snad ani Ivetu nezasloužím ^_^;;; V předstátnicovém shonu mi nezbývá než ignorovat zajímavé filmy přicházející do kin (přitom studentem budu už jen chvíli, páč cena lístku je už tak přepálená). Neskutečnou radost mi proto udělalo nakoupení lístků na půlnoční premiéru za mými zády :-) Aby na světě nebyla nuda, náhoda (Bůh, mimozenšťani?) chtěla, abychom se potkali i s Blairem, Bossi, San a Sallou. Navíc Blair v přestrojení za Harrisona Forda seděl přímo vedle mne. Atmosféra tudíž byla před začátkem čtvrtého Indyho správně fanouškovská.

Jaký otec, takový syn...

19. května 2008 v 14:19 | Cece |  Ze života
Tak jsme si s taťkou porovnávali diplomky. Mám víc zlata, barevnější obrázky, ale míň stránek a vzorečků :-)

Filmový koutek

18. května 2008 v 14:28 Film
Tak, copak jsem shlédl o víkendu?

Škola manželů aneb neúplatný

17. května 2008 v 10:28 Ostatní
Fjůůů, to bylo ale pekelných 14 dní. Projekty, písemky, diplomka, málo spánku, skákání padákem, setkání s další částí Ivetiny rodiny a kdoví, co ještě. Třešnička na dortu bylo ranní probuzení v pátek kolem šesté hodiny ranní, kdy nám do pokoje na kolejích vtrhla zásahovka v plné polní a prej jestli jsme neslyšeli výstřely (nedělám si srandu a nezdálo se mi to :-). Teď mi zbývají 4 týdny učení na státnice, což je sice málo, ale co se dá dělat. Každopádně bych mohl popsat, jak jsme s rodiči skromně oslavili stříbrnou svatbu (ano, zvládli to těch 25 let) - večeří a hlavně návštěvou divadla.

AnimeFest 2008... se beze mne letos obejde :-(

10. května 2008 v 17:30 Ze života
Před dvěma dlouhými lety jsem poprvé vkročil na akci, která by se dala nazvat conem. Poprvé jsem přičichl kouzlu davu fanoušků, promítání neviděného, hyper-vtipným přednáškám a potkávání lidí známých jen přes internet. Bylo to fajn.
Jde poznat, že bakalářské studium nebylo tak náročné, protože i přes to, že mě čekaly státnice a dokončování bakalářky, nebyl problém si vyhradit celý víkend. Teď je tomu jinak. Není čas, každá hodina je vzácná.
Ale i tyto vzácné hodiny lze využít jinak, než doháněním něčeho, co už mělo být dávno hotové. Dnes jsem Ivíka doprovodil na letiště Kunovice a následovalo zhruba tohle:
Celkem fajn dárek k 20, co? Ivi má veselé rodiče :-D

Filmový koutek v podkroví...

4. května 2008 v 10:53 Film
Dopisuji diplomku, snažím se dělat na projektech, učím se na zkoušky, nepařím, ale přesto si večer najdu čas na nějaký ten film :-)