Duben 2008

Darwinův omyl – Hans Joachim Zillner

29. dubna 2008 v 16:33 Knihy
Při renderování obrázků jsem měl čas si v klidu něco přečíst. Na poličce mi zbývala ještě jedna zapůjčená kniha. Moc se mi do ní nechtělo, zaváněla totiž nudnými fakty. Nakonec to byla pravda jen z poloviny...

Vizualizace

28. dubna 2008 v 20:40 Programování
Jeden z projektů do školy. Rhinoceros+Blender+3DSMAX, proč se nepochlubit, že :-)
Při tvorbě jsem přišel na to, proč jsem s modelováním sekl - nemám oko na materiály.

Filmový koutek v podkroví

24. dubna 2008 v 14:59 Film
No... trošku pozdě, ale přece. Před 14 dny jsem doma shlédl několik filmů, které by stály za to popsat. Tak tedy stručně.

Benátky

20. dubna 2008 v 23:21 Ze života
Jak jenom začít? Už je tomu chvíle, kdy jsem odmítl výhodný výlet do Říma. Chvíli poté mi byl nabídnut výlet trochu blíž do Benátek. To už jsem souhlasil. Datum 17. dubna se nezadržitelně blížilo a když nastalo, událo se (diplomka, nediplomka) zhruba toto:

Halo První úder – Eric Nylund

14. dubna 2008 v 15:43 Knihy
Ehm... tak tu máme další literaturu. Ještě v době reklamace mého notebooku jsem si rozečetl knížku, ke které bych se asi normálně nedostal. Holt, po nocích nebylo co dělat, takže jsem ji uzmul spolubydlovi (tím o 14 dní protáhl dobu, kdy ji má vrátit do knihovny... snad se nic nestane). Pokud vám název Halo něco říká, tak potvrzuji - jedná se o počítačovou hru... vlastně počítačovou.... spíš konzolovou...

Tleskám

11. dubna 2008 v 19:35 | Cece |  Film

Říjnová země – Ray Bradbury

10. dubna 2008 v 10:36 | Cece |  Knihy
Uprostřed sepisování dokumentace k diplomce mě přepadla múza či co a já najednou otevřel nový dokument a začal sepisovat tohle. Byla mi zapůjčena povídková kniha od pana Bradburyho. Co k tomu říct? Marťanskou kroniku jsem četl minulý rok (sakra, to jsem zazdil, co?), až s lety začínám oceňovat styl povídek, které nejen že mají originální příběhy, ale jsou i velmi zajímavě napsány. Přiznávám však, že Bradbury své pointy podává tak, že si poslední stránku musím většinou přečíst dvakrát, abych to pochopit. Ale to nic, přejděme k povídkám.

Pozdrav z Perfektního světa

8. dubna 2008 v 23:49 | Cece |  Hry
14 dní jsem odolával nabídce hrát World of Warcraft zadarmo, pak jsem jenom na zkoušku naistaloval Perfect world a už v tom po nocích lítám ^_^. Jde o klasické MMORPG čínské výroby, které má ambice soupeřit s WoW. Momentálně asi měsíc běží otevřená beta, takže si může zahrát každý.
Tohle je fotka, kdy jsme se s Ivetou konečně potkali. Já 12 lvl lidský mág a Ivik 14 lvl elfí lučišnice. Snad škola nepude tak moc stranou ;-)

10000 B.C.

7. dubna 2008 v 13:57 | Cece |  Film
Nic se nemá přehánět, notebooka mi po 14 dnech vrátili, místo 60 GB mám teď 120 GB, takže nastal čas opět něco dělat... ne jen věci do školy, ale i oživit tenhle blog. Vzhledem k tomu, že mám vzpomínky ještě čerstvé, povím vám, na co jsme v sobotu velmi pozdě večer vyrazili. Budete se možná divit a klepat si na čelo, ale na mamuty :-)