Seriály stručně

20. března 2008 v 15:51 | Cece |  Seriál
Čas letí, občas si pustím první díl nějakého náhodného seriálu a vytuhnu u něj. Napsání článku pak odkládám a odkládám, až nezbude, než napsat takovouhle kompilaci.

Dr.House 1.-2. série
Myslím, že tohohle cynického parchanta představovat nemusím. Navnazen recenzí jsem na Nově shlédl první díl a už to jelo. Hlas House mi sice zprvu nepasoval, ale dnes po dvou a půl sériích už si nedokážu ani představit něco jiného. Celkově se jedná o epizodický seriál s jemnou linkou točící se kolem Housovy bolavé nohy. V první sérii (pokud si dobře pamatuji) soupeřil se sponzorem nemocnice a ve druhé řešil bývalou manželku.
Jinak jde většinou o to, že přijmou pacienta s podivnou nemocí a House to se svým týmem řeší. Těsně před koncem, kdy se zdá, že je situace neřešitelná, někoho něco trkne a díky odhalení osobních záležitostí pacienta zjistí samotnou nemoc.
Co si budeme povídat, hlavní důvod proč se dívat na House je House :-) Vždy se těším, co v další díle vyvede. Kromě toho, že je cynický parchant, je taky závislý na prášcích proti bolesti. Jeho hlavním cílem je této bolesti se zbavit a neváhá pro to udělat cokoliv. Hugh Laurie prostě odvedl a odvádí dobrou práci. House stále běží, takže co týden je nový díl.
Greys Anatomy (Chirurgové) 1 série
Nevím proč, doktorské seriály mě nějak chytly. První díl byl celkem fajn, tak proč ne. Příběh se točí kolem skupinky novopečených chirurgů, kteří zrovna nastoupili do práce. Poprvé se setkávají s praxí a zjišťují, co to obnáší.
Hlavní vypravěčkou je sice Meredith Grey, která po vzoru Sexu ve městě morálně komentuje dění jednotlivých seriálů (podobný komentář je i v Zoufalých manželkách). Pozornost postavám je však rovnoměrně rozprostřena, takže kdyby se ten seriál nejmenoval, jak se jmenuje a nekomentovala by jej právě ona, tak bych ani netušil, že je hlavní hrdinkou. Tak či tak jde celkem o vztahový seriál, kde oproti Housovi ty nemoci nejsou tak důležité. Spíš kdo s kým a tak podobně. Naštěstí se nebere moc vážně, takže je sranda pozorovat boj nováčků o svou první operaci mozku :-)
U nás v televizi kupodivu běží už třetí série. Viděl jsem jednu epizodu a musím říct, že dabing se velmi povedl. To by tak bylo vše.
How i Met your mother 1. a 2. série
Originalita + scénáristická vyčůranost rulezzz. Přátelé skončili. Co teď? Seriál začíná scénou, kdy v roce 2030 chce otec svým ratolestem vyprávět, jak potkal jejich matku. I když jim se to nelíbí, divák je v sedmém nebi...
Máme tu skupinu přátel lehce za prahem dospělosti. Všichni pracují a táhne jim na 30. Ted - rozhodl se, že si najde manželku a je v tom strašně optimistický. Robin - Ted se do ní už v prvním díle zamiloval, ale rozhodně není tou, kterou hledá. Marshall - lehce dětinský student práv, který už mnoho let chodí s Lily a budou se brát. Lily - životní láska Marshalla, která jej usměrňuje, ale častokrát přidává problémy. Barney (Neil Patrick Harris v životní roli) - hlavní důvod, proč se dívat na seriál, jde mu jenom o balení holek a je hlavním zdrojem šílených situací.
To by byl výčet postav. Ale co se tak může dít v takovém seriálu? V podstatě jako v jiných tohohle typu. Rodinné problémy, osobní problémy, jak správně sbalit holku, jak se rozejít, jak se zase dát dohromady a nebo úplné úlety (mimořádné akce typu sledování zápasu, či maraton).
Čím hlavně seriál vyniká je scénář. Na plno jde genialita vidět ve druhé sérii. Stejná situace je vyprávěna z různých pohledů. Časově se skáče dopředu a dozadu. Postavy často vzpomínají. Všechno souvisí se vším. Teď jenom doufám, že tu matku nebude hledat 10 sérií :-)
The Big Bang Theory prvních 9.dílů (blbá stávka scénáristů :-( )
Těžko usuzovat podle několika dílů, ale prostě jsem o tomto seriálu musel napsat. Představte si IT Crowd. Máte? Ok, teď si vzpomeňte, jak jste byli zklamaní z toho, jak málo IT vtipů tam bylo, řešily se vztahy a spíš se zesměšňovala firemní kultura. Tak teď je čas na pravý geekovský seriál.
Leonard a Sheldon jsou naprostí mimoňi - fyzikové dorozumívající se frázemi, k jejichž plnému pochopení je potřeba vysoká škola (check :-) A těmto dvou se přistěhuje jako sousedka sexy, ale myšlenkově prostší blondýna Penny. Leonard se do ní zamiluje a snaží se ji zbalit.
Jak bych mohl odolat seriálu, kde geek na notebooku ukazuje slečně tavernu, kam rád chodí odpočívat ve World of Warcraftu :-) Odkazů na naší každodenní realitu je tady mnoho ("Ty mu dáš vybrat mezi sexem a Halo?", "Ne, já mu dám vybrat mezi sexem a Halo 3" :-), celkově se v tom seriálu dost poznávám... na druhou stranu, doufám, že to není tak zlé :-D Jediné, co mi trošku vadí, je nerozpracovaný charakter Penny. Na jedné straně se snaží, aby vypadala jako úplně blbá, na druhou zase jde cítit, že je spíš obyčejnou holkou. No snad se to časem spraví. Netrpělivě čekám na další díly.
Battestar Galactica 3. série
No hurá... konečně jsem se na to podíval. Nebudu zastírat zklamání ze 2. série. Z paranoidního psycha s příběhem ženoucím se kupředu se stalo nejisté přešlapování na místě s tuctovými zápletkami viděnými ve Star Gate. Pravda, říkal jsem si, že těch 5 minut před koncem bylo dokonalých pro zakončení. Bohužel přiletěli Cyloni, takže znova.
3. série se hodně vylepšila, sice ubylo bojových epizod, ale krutě přibylo příběhů postavených na psychice a pochybách postav, zda dělají správnou věc. Bylo nutné přetrpět několik vyplňovacích epizod, které děj hledání Země nikam neposunovaly. Celkově 3. série stojí za shlédnutí, jen té akce je málo.
Ošklivka Katka 4 díly
Hehe... už mě to přešlo. Má to své pozitiva - postava Katky, postava šéfa, do kterého se zamilovala (v každém díle dostala padáka, aby ji pak přijal zpátky) a záběry Prahy (fajn kompozice a barevné filtry) a některé zápletky. Má to své negativa - všechno ostatní :-D Tragický střih (toho jsem si všiml i já), úvodní píseň je fialový hnus, herci jsou nepřirození až běda a tak bych mohl pokračovat. Tuhle středu jsem dal přednost ping pongu, ještě uvidím, co budu dělat příští pondělí :-)
3. série 24 bude zvlášť, i když si to možná nezaslouží :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama