Únor 2007

Horečka sobotní noci... v Olomouci

25. února 2007 v 21:32 | Cece |  Ze života
Kdysi dávno (asi před měsícem a půl) jsem měl za svazácký úkol přesvědčit Mirku na ples. K údivu všech zasvěcených nekladla příliš velký odpor. Jak se blížilo ono předem dané datum (24.2.), začal jsem si říkat, ty blbče, do čeho jsi se upsal? Co jako na plese budeš dělat? Tanci se systematicky vyhýbáš, piješ jenom sladké patoky s bublinkami a jsi přirozeně nespolečenský tvor využívající naplno anonymitu internetu (ehm... tohle možná trochu přeháním :-) ). Nicméně jsem zapomněl, že nejvíc záleží na společnosti, ve které se člověk nachází. V ten sobotní předvečer si Lord do bytu vpustil (mimo svou něžnou polovičku Albi) ještě svého nevlastního bratra Blaira, hlavní iniciátorku akce Sid (pokud jsem to teda pochopil správně ^_^), těchto plesacích událostí neholdující Sallu a mou maličkost, který si za záhadných okolností vybral jméno Cece a stále ještě nechápajícího, jak se vůbec mezi tak vybranou společnost dostal. Tedy bylo nebylo...

To naštve

22. února 2007 v 17:10 | Cece |  Net
Přijdu si tak na koleje z přednášky, připojím notebooka, zapnu, po chvíli spustím firefox (stále se musím uvažovat nad tím podivným zvířátkem :-) ). Světe div se, nikam dál, než za stránky kolejnetu mě to nepustilo. Pátrám po důvodu...

Stormbreaker

17. února 2007 v 13:45 | Cece |  Film
Tak nám skončila další sezóna Atlantis, což znamená, že se na ní můžu v klidu podívat. Co to má společného s filmem, který jsem viděl a mám v plánu o něm napsat několik řádků? Snad jen to, že jsem po dvou dílech Atlantis (které kupodivu nebyly špatné) shlédl něco z jiného soudku. Už trailer dával tušit, že to možná nebude tak zlé. Připraven na cokoliv jsem si spustil Strombreaker.

Quake 4

15. února 2007 v 12:49 | Cece |  Hry
Jak skončilo zkouškové, najednou jakoby bylo nekonečně času a člověk z toho začal blbnout. Co dělat? Něco užitečného? Ani omylem, nastal čas dokončit resty, které jsem si dlouho odkládal, ale zároveň se na ně těšil. Jistě, jde o to dohrát nějakou hru ze šuplíku "tutovka" (ne jen filmy u mě mají toto označení ^_^). Jakožto pařan, u kterého závislost sahá dokonce do minulého tisíciletí, jsem se rozhodl dohrát poslední díl série, která tu straší už od roku 1996. Quake 4 nainstalován, jde se hrát.

Dracula

14. února 2007 v 10:04 | Cece |  Film
Ne jen Black books je člověk živ, proto zcela náhodně jsem si vybral pro odlehčení jeden dost starý film. Jakožto fanatický obdivovatel Bela Lugosiho jsem se už dlouho těšil, že po všech těch poněkud vtipnějších rolích u Eda Wooda konečně uvidím mistra ve své nejslavnější roli. Magický torrent mi toto umožnil. Pro jistotu za slunečného dne jsem se podíval na Draculu z roku 1931.

Prázdniny done...

11. února 2007 v 14:15 | Cece |  Ze života
Vážení přátelé, ano. Skoro jsem ani nedoufal, ale zkouškové období prvního semestru magisterského studia je zamnou. Bylo kruté a veselé zároveň, bylo stresující a zároveň uklidňující. Ale hlavně jsou všechny zákeřné předměty pokořeny a nebudou příští rok strašit. Bohužel nám moc klidu nedopřejí, takže hned v pondělí po páteční poslední písemce započaly přednášky. To však nebránilo trochu té kultury.