Save the green planet

12. prosince 2006 v 9:14 | Cece |  Film
Kulečník, konkrétně karambol, je zajímavá společenská hra, kvůli které je potřeba vydat se do města (málo kdo to má doma v obýváku). Nebudu dlouze popisovat, jak jsem se bodově držel za dlouholetými hráči a raději přejdu k věci. Díky návratu hodinu před půl nocí už zbývalo jen jediné - podívat se na další asijský kousek... Save the green planet.

Tenhle (asi) korejský filmek vznikl nedávno (2003) a má celkem přijatelnou stopáž 2 hodin. Napsal a natočil ho jakýsiJun-hwan Jeong. Menší problém je v popisu děje...abych neprozradil moc. Na začátku jsme instruováni, že se světem je něco špatně a je potřeba něco udělat (pobíhají nám tu zákeřní mimozemšťani). Následuje únos vysoce postavené osoby (ted si nejsem jistý, ale asi vlastnil nějakou továrnu) dvojicí zachraňovatelů zelené planety. Dotáhnou ho na odlehlé chaty v horách, kde ho připoutají ke křeslu a snaží se z něho dostat přiznání, že je mimozemšťan. Mezi tím se rozjede pátrání po jeho zmizení. Tak to by snad stačilo...
Kdysi dávno jsem na to viděl trailer, říkal jsem si - to bude sranda (bouchačka vs roj včel). Abych pravdu řekl... po shlédnutí jsem byl kapánek zmaten. Takový žánrový guláš jsem už hodně dlouho neviděl. Od komedie (dost ujeté) po seriózní horror (ne jen "horror" ale horror!). Určitě musím z příběhové stránky vyzdvihnout, že až do úplného konce není nic jisté. Díky názvu Save the green planet mě úplný konec filmu celkem rozesmál.
Technická stránka filmu mi přišla dokonalá. Nevím, co mám psát. Kamera, filtry a střih (ukázka výpočtu přepočtu času podle velikosti planety a rychlosti otáčení kolem slunce) úplně super. Našlo se tu i několik dobrých scén "na vážkách" (termín, co jsem právě vymyslel, když se něco řeší a divák je napjat, jak to dopadne). Bohužel si teď moc nevybavuji hudbu, ale myslím, přesně zapadala do situace (pokud má člověk nakoukané žánrové filmy jako Man in black, MI, nějakej ten horror).
Postavy a herci... Hlavní hrdina byl zahrán bezchybně (na jméno si fakt nevzpomenu ^_^;;;) Od uťáplého nenápadného človíčka, po psychopatického parchanta - vše jsem mu věřil (zakrvácená sekyra dodá důvěry ;-) ). I další osazenstvo se zhostilo svých rolí na jedničku.
A máme tu závěr. Komu doporučit a komu ne. Kdo je připraven na vše (stejně mu to bude houby platné :-), komu nevadí fakt dost absurdní příběh, nevadí mu, že je to z Asie a nevadí mu krev, tak doporučit. Kdo raději něco jednoduchého a něco s jednotnou formou, tak raději ne. Ono je to totiž dost šílené...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Blair Blair | 12. prosince 2006 v 10:00 | Reagovat

prošlo to kolem mne ... pak mi to někdo nabízel ... a můj status je pořád stejný :) - možná někdy kouknu (až dokoukám Alias :D)

2 Salla Salla | 12. prosince 2006 v 10:48 | Reagovat

Vec ktera potvrzuje, ze Korejci jsou jedni z nejlepsich scenaristu na svete:D. Pokud se clovek prenese pres tu brutalitu (ktera je ale narozdil od takoveho Miikeho az ironicka), tak si to uzije:).

(hudbu delal Dong-Jun Lee, univerzalni korejsky mainstreamovy skladatel:))

3 Sid Sid | 12. prosince 2006 v 13:42 | Reagovat

Ano.. vezneny mimozemstan v ruzovych satickach s volanky.. nekdy je ta ironie(vizualni, nebo pribehova) az brutalni,... zvlast na konci :) Clovek nevi na cem je. Videla jsem, dokoukala jsem az do konce. Neni to muj salek kafe,na muj vkus obcas az moc brutalni... ale bylo to chytre natocene. Better than Oldboy :)

Salla> Somewheeere over the rainbow... ^_~;;

4 Salla Salla | 12. prosince 2006 v 14:29 | Reagovat

Sid> Oldboy je po umelecke strance nesrovnatelne vys:D

5 Cece Cece | 12. prosince 2006 v 15:45 | Reagovat

Oldboye beru jako "tutovku" (titul, který si nechávám na někdy, protože vím, že to bude dobré) jednou se tu možná objeví ^_~

6 Salla Salla | 12. prosince 2006 v 15:52 | Reagovat

Cece: pak ti pucim i zbyle dily Chan-Wook Parkovy "trilogie o pomste":)

7 Sid Sid | 12. prosince 2006 v 18:54 | Reagovat

Salla> Ja ciii taky! =D ... tedy aspon Lady Vengeance, tu jsem v kine nestihla :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama